Çekme Kat

Çekme Kat

Çekme kat nedir dersek yapıların çatı katı ve son kat arasında bulunan, metal (demir, çelik) ayaklar üzerine kurulabilen veya tavana çelik askılar ile asılabilen ara kat modelidir.  Asma kat da denilen çekme katların genellikle dört tarafı balkon tarzı korkuluklar ile çevrilidir. Üzerine binecek ağırlığa göre zemin profil kalınlıkları belirlenir. Fabrika veya depo gibi tavan yüksekliği fazla olan alanlarda istif alanını arttırmak için 2 veya 3 kat olarak uygulanabilmektedir.

Çekme kat  kurulacak ortamın mimari özellikleri göz önüne alınarak yapılmaktadır. İç ortamın dekorunu bozmayacak şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Eğer iç dekorda keskin hatlar hakimse keskin hatlar devam ettirilmeli, köşeler yuvarlanan bir dekor hakimse bu nokta dikkate alınmalıdır.

Evlerde Çekme Kat

Yüksek tavanlı evlerin alanlarından daha fazla yararlanmak için evlerde de çekme kat yapılabilmektedir. Evin dekoruna, tarzına uygun şekilde tasarlanan çekme kat, iç mekanın renklerinde statik boya ile boyanarak evin bir parçası haline getirilir.

Çekme Kat Fiyatları

Çekme kat fiyatları kullanılacak malzeme ve metraj bilgilerine işçilik eklenerek belirlenmektedir. Demir veya çelik malzeme kullanımı çekme kat fiyatını doğrudan etkileyecektir. Uygulama yapılacak yere göre demir veya çelik kullanımının netleşmesi daha doğru olacaktır. İhtiyaç ve beklentilerinize en uygun çekme kat (asma kat) modelleri ve çeşitleri uygun fiyatlarla demir atölyesinde.

asma kat 01
Asma Kat 01
asma kat 2
Asma Kat 02
asma kat alt detay 03
Asma Kat Alt Detay 03
Çekme Kat 04
Çekme Kat 04
Çekme Kat 05
Çekme Kat 05
Çekme Kat 06
Çekme Kat 06
Çekme kat Modelleri 07
Çekme kat Modelleri 07
Çekme Kat Modelleri 08
Çekme Kat Modelleri 08
Çekme Kat Döner Merdiven 09
Çekme Kat Döner Merdiven 09
çift katlı çekme kat 10
Çift Katlı çekme Kat 10
dekoratif çekme kat 11
Dekoratif Çekme Kat 11
döner merdiven detay 12
Döner Merdiven Detay 12
döner merdivenli çekme kat 13
Döner Merdivenli Çekme Kat 13
düz merdivenli çekme kat 14
Düz Merdivenli Çekme Kat 14
endüstriyel çekme kat 15
Endüstriyel Çekme Kat 15
fabrika asma kat 16
Fabrika Asma Kat 16
fabrika çekme kat 17
Fabrika Çekme Kat 17